Порівняно із статичними випробуваннями, динамічні тести є економічно вигіднішими, вони підходять для будь-якого типу фундаменту незалежно від його несучої здатності, і можуть надати результати протягом одного робочого дня.
Процес динамічних тестів розпочинається з відключенням дизельного молота, який раніше використовувався для встановлення паль. Це дозволяє вивчити динаміку реакції фундаменту у реальному часі, оцінити несучі шари грунту, визначити несучу здатність встановлених паль і виявити можливі проблемні ділянки на майданчику.
Під час динамічних випробувань створюються графіки, на яких зображена зміна стану фундаменту при зростанні навантаження, що прикладається до нього.
Процедура динамічного тестування складається з трьох етапів:
Інженери аналізують грунт на його неоднорідність і обчислюють необхідну глибину занурення для окремих конструкцій, які вже встановлені в ґрунт.
За допомогою молота рахують кількість ударів на кожен метр глибини занурення, і на останньому метрі – на кожні 10 см глибини. Якщо використовується віброустановка, то вимірюють час, необхідний для занурення опори на кожен метр глибини, і на останньому метрі – на кожні 10 см глибини.
Після короткого перериву проводять повторне тестування палі. Результати цього етапу вважаються найточнішими і надійними.